Utakmicama između reprezentacija Švedske i Rusije te Finske i Bjelorusije danas u Kölnu i Parizu počinje svjetsko prvenstvo elitne grupe u hokeju na ledu.

velika hokej sp 2017

Na prvenstvu će nastupiti 16 reprezentacija podijeljnih u dvije skupine.

Uz domaćina Francusku, te Finsku i Bjelorusiju u Parizu će još igrati selekcije Češke, Švicarske, Norveške, Slovenije i Kanade, dok su u Kölnu smještene domaća selekcija Njemačke, Rusija, SAD, Švedska, Slovačka, Latvija, Danska i Italija.

Nakon sedam odigranih kola po četiri najbolje ekipe nastavit će takmičenje u četvrtfinalu.

Polufinalni susreti igrat će se 20.svibnja u Parizu, dok će se finale i susret za 3. mjesto igrati 21. maja u Lanxsess Areni u Kölnu, čiji je kapacitet 18.500 gladalaca.

Naslov prvaka brane hokejaši Kanade, koji su prošle godine u Moskvi u finalu sa 2:0 pobijedili Finsku.

Uz Kanađane i Fince, u favorite se još ubrajaju hokejaši Švedske i Češke.

Na dosadašnjim prvenstvima Kanađani su ukupno osvojili 26 zlatnih medalja, Rusija kao samostala država osvojila je četiri zlata, dok su najviše titula osvojili hokejaši nekadašnjeg Sovjetskog saveza (27).